Вход

Регистрация
Главная
 
Кисленко Оксана Володимирівна 
Меню сайта
Категории каталога
Проблемы отрасли [1]
Вопрос — ответ [7]
Советы опытных виноградарей [4]
Лучшие сорта [3]
Азбука виноградаря [1]
(терміни та визначення у виноградарстві)
Немного истории [1]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 157
Главная » Статьи » Журнал "Виноград. Вино" » Немного истории

Немного истории
Після потопу першим посадили виноград

Як відомо, виноград — одна з найстародавніших рослин. Відбитки листків, пагонів, насіння, знайдені під час розкопок, свідчать про те, що вже під час верхньокрейдяного періоду існували рослини, близькі до сучасних представників родини виноградних. Культивувати виноград почали вже в мідному й бронзовому століттях. А у Біблії є згадка про те, що першою рослиною, посадженою після потопу, був виноград. Уже за 4000 років до нової ери його обробляли єгиптяни, від яких він перейшов до фінікійців, від фінікійців — до греків, від греків — до римлян. За часів Плінія в Стародавньому Римі культивувалося понад сто сортів винограду.

Лоза-рекордсмен

У літературі нерідко можна зустріти цікаві дані про виноградні лози, що стали відомими завдяки якимось випадкам або історичним фактам. Скажімо, знамениті бордоські вина Франції ведуть свій початок від лоз, привезених до Галлії Юлієм Цезарем. Ці ж самі лози, вирощені на берегах Рейну, подарували світу рейнські вина. Але найбільша в Європі лоза донедавна росла в королівській теплиці Лондона. Вона була посаджена ще у 1768 році й щорічно давала до 3000 виноградних грон, кожне з яких було вагою не менше кілограма.

Батько Петра I вирощував виноград без теплиці

Цікаво, що під Москвою, в селі Ізмайлове, батьку Петра I Олексію Михайловичу вдалося виростити виноград без теплиці. Це примусило Петра I замислитися. Він вирішив спробувати вирощувати виноград — якщо не під Москвою, то, принаймні, в Астраханській губернії та на Дону, що й було зроблено. А під Москвою й Петербургом відтоді розпочалося будівництво дуже великих теплиць. Особливо славилися виноградні оранжереї російського мільйонера Демидова, споруджені у 1756 році на березі Москви-ріки.

Білий виноград — результат генної мутації?

Вчені вирішили звернути пильнішу увагу на генетичні зміни, що тисячі років тому спричинили появу білого винограду. Вони припустили, що ця зміна може принести безліч нових видів.
Незважаючи на те, що в гробниці Тутанхамона було знайдено рештки саме білого вина, історично прабатьком винограду є винятково червоний виноград. І дотепер поява білого винограду ще залишається однією із загадок природи.
Що ж все-таки викликало появу білого винограду? Менді Уолкер, член Британської наукової співдружності, припустила, що появу білого винограду спричинила генна мутація двох генів. «Якби мутації піддався лише один ген, більшість груп залишилися б червоними, і нині в нас не було б вибору з більш ніж 3000 видів білого винограду, — говорить доктор Уолкер. — Одна мутація — це вже рідкість, а отримати відразу дві — й зовсім малоймовірно. Отже, нам дуже повезло, що нині взагалі є білий виноград. А ще нам повезло, що хтось звернув увагу на цю рослину і подумав: "Цікаво, а що вийде, якщо з її ягід зробити вино?". А сталося це за часів Стародавнього Єгипту або навіть раніше".
Відкриття доктора М. Уолкер – надзвичайно корисне й необхідне. Воно обіцяє виноградарській і виноробній галузям й безпосередньо виробникам столового вина, значні вигоди, бо допоможе їм передбачати колір винограду раніше, ніж це можливо було робити досі.
Група вчених Британської наукової співдружності, що публікує свої відкриття в The Plant Journal, створила спеціальний маркер, який можна використовувати під час вирощування виноградних лоз. Він дає змогу скоротити дво-трирічний період очікування при визначенні кольору винограду.

Оце так знахідка! Вино з глибини століть

Наприкінці березня 2007 року археологи з Боснії-Герцеговини під керівництвом Сніжани Василь із Університету Сараєво повідомили, що на півдні країни, неподалік від узбережжя Адріатичного моря, на глибині трохи більше 10 метрів було знайдено дуже цінну знахідку - вино, якому виповнилося близько 2200 років. Група боснійських учених виявила залишки стародавніх іллірійських кораблів, які використовувалися понад 2500 років тому для перевезення товарів. В одному з уламків виявлено амфори з вином, вік яких, за припущеннями фахівців, становить 2200 років. За словами вчених, іллірійці жили на території сучасної південної Європи кілька тисяч років тому, тобто ще до приходу туди греків і римлян. Саме цей народ і вважають першими мешканцями Балканів. Окрім вина, археологи виявили також близько 70 різних побутових речей, зокрема чимало черепків глиняного посуду, фрагменти двох амфор, які, швидше за все, використовувалися для перевезення рідини, а також один римський спис. Щодо амфор, то за результатами первинного аналізу вмісту, вчені прийшли до висновку, що ці посудини овальної форми з двома ручками, справді, могли використовуватися для транспортування середземноморського вина. А про те, що вино, швидше за все, було саме продуктом середземноморської цивілізації, говорить і вік знайденого корабля, і посуд, який використовували для перевезення харчових продуктів.Підготувала О. Кисленко

Категория: Немного истории | Добавил: oksana (03.01.2008) | Автор: Оксана
Просмотров: 1424 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всего комментариев: 1
1 rarmarkams  
Здравствуй! Спасибо за подаренные хорошие эмоции…

Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

Copyright MyCorp © 2019