Вход

Регистрация
Главная
 
Кисленко Оксана Володимирівна 
Меню сайта
Категории каталога
Проблемы отрасли [1]
Вопрос — ответ [7]
Советы опытных виноградарей [4]
Лучшие сорта [3]
Азбука виноградаря [1]
(терміни та визначення у виноградарстві)
Немного истории [1]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 157
Главная » Статьи » Журнал "Виноград. Вино" » Вопрос — ответ

Вопрос — ответ [45-48]
Минулого року на моєму винограді сформувалися дрібні ягоди й нещільні грона. Здається, сорт називається Кеша. Коли купував саджанець, то господар дуже хвалив цей сорт. Але тепер я розчарований, бо шкода витраченого часу й грошей. Хоча, можливо, причина невдачі полягає не в сортових особливостях винограду, а в чомусь іншому? Хотілося б отримати консультацію фахівця: чи справді сорту Кеша властиві дрібні ягоди і нещільні грона?

Володимир Марущак,
м. Муровані Курилівці,
Вінницька обл.

На мою думку, мова йде про сорт Кеша-1 (Талісман), який має функціонально жіночу квітку, тобто квітка має маточку, а тичинки в неї редуковані. Для успішного плодоношення такого сорту необхідно, щоб неподалік ріс ще один або краще кілька сортів винограду, які мають дво- статевий тип квітки. Це можуть бути сорти Аркадія, Восторг, Плевен та багато інших. За таких умов відбуватиметься перехресне запилення винограду і продуктивність сорту, що має функціонально жіночу квітку, підвищиться.
Слід зазначити, що таке явище — це особливість окремих сортів винограду, яку слід враховувати, а не їхній недолік. Окрім Талісману, функціонально жіночий тип квітки мають Подарунок Запоріжжю, Лора, Вікторія, Білий КоКл тощо. Як на мене, то це чудові сорти, у яких над- звичайно великі грона — до 1 кг, дуже великі ягоди (10—15 г) і відмінні смакові якості.
Варто нагадати читачам і про інші важливі чинники, що сприяють отриманню повноцінного врожаю на таких сортах винограду. Зокрема, ефективним є використання регуляторів росту рослин — гібереліну, "Бутону", "Зав'язі" тощо. Норми та строки їхнього застосування вказані в інструкціях до цих препаратів. Мені хотілося б лише зазначити, що не варто жаліти коштів на придбання регуляторів росту рослин та часу на їхнє застосування, бо згодом виноград обов'язково віддячить вас за таку турботу високим урожаєм.
Щодо сорту Кеша-1, то він занесений до Генерального каталогу сортів сільськогосподар-ських культур Росії як безнасінний сорт винограду за умови обробки його регуляторами росту.
І ще про таке. Взагалі, виноград — культура вітрозапильна, і якщо ви були уважними, то могли помітити, що на його квітках немає пелюсток для комах. Проте деякі виноградарі нерідко за-стосовують заходи для приваблювання бджіл — розставляють на ділянці ємкості з цукровим сиропом та змащують медом окремі частини кущів. Безумовно, це один із дієвих способів підвищення кількості та якості врожаю винограду, що по-требує додаткового дослідження й вивчення науковцями.
Насамкінець, хочу зробити ще одне зауваження щодо низької якості врожаю на сорті Кеша-1 (Талісман). Звичайно, це сильнорослий кущ, який для нормального плодоношення потребує обрізування лози на 10—12 вічок. Можливо, неякісно було виконане обрізування лоз, що й призвело до формування дрібних ягід і нещільних грон.
Підживлення винограду — також важливий чинник. Скажімо, передозування азотних добрив негативно впливає на врожайність рослин. Отож, у майбутньому необхідно обов'язково збалансувати підживлення кущів винограду і дуже виважено вносити комплексні мінеральні добрива, нітроамофоску, препарати Кеміра, Гармонія та інші, а також деревний попіл, дотримуючись тих доз і строків, які рекомендують фахівці.

Чи варто обробляти кущі після зими? Шановно редакціє! Підкажіть, будь ласка, чи потрібно обробляти кущі, коли розкриваємо їх після зими? І якщо це необхідно робити, то які препарати краще застосовувати? Адже нині у продажу їх багато, та чи всі вони придатні для застосування на присадибних і дачних ділянках?
Сергій Чеховський,
с. Гоголів, Броварський р-н,
Київська обл.

Профілактичне обприскування виноградних насаджень до початку вегетації, тобто до розпускання бруньок, сприяє зменшенню інфек-ційного фону на ділянці, а відтак — покращує розвиток і підвищує врожайність винограду.
Рослини, як відомо, нерідко хворіють і потребують захисту від шкідників і хвороб. Винограду також необхідний захист протягом усього життя. І дуже добре, коли грибних й бактеріальних хвороб, а також шкідників вдається позбутися до того, поки вони не почали завдавати рослинам великої шкоди.
Напровесні, коли розкрили виноградні кущі після зимівлі, найкраще обробити їх 3%-ною бордоською рідиною. Раджу виготовити її самотужки, тоді дія препарату буде ефектив-нішою, ніж від придбаної суміші. Для цього в емальований або пластмасовий посуд (оцинковане відро використовувати ні в якому разі не можна!), наливають 5 л води, у якій розводять 300 г мідного купоросу. У теплій воді "синій камінь" розчиняється швидше, у холодній — повільніше.
У другий посуд також необхідно налити 5 л води і розчинити в ній 300 г свіжогашеного вапна. Потім до розчину вапняного молока додати розчин мідного купоросу. Слід зробити саме так, а не навпаки, бо інакше робоча рідина буде неефективною.
Індикатором, який допоможе визначити якість бордоської рідини, слугуватиме залізний цвях. Його необхідно занурити в приготовлену робочу суміш, а потім уважно оглянути — на ньому не повинна осідати мідь. Якщо ж таке трапиться, то варто додати ще трохи вапняного розчину.
Процідивши бордоську рідину через ситечко, її заливають в обприскувач і в безвітряну погоду обробляють виноградні кущі з таким розрахунком, щоб рідина покривала весь кущ — і багаторічну деревину, й однорічні лози.
Обприскувати варто перед сухим підв'язуванням кущів до опор, бо так лозу простіше обробити.
Слід зазначити, що бордоська рідина — ефективний профілактичний засіб проти хвороботворних грибів. А от на шкідників, зокрема на виноградного кліща, вона не діє. У той же час широко застосовуваний нині препарат № 30 знищує лише шкідників.
Ефективніші засоби захисту — ДНОК і Нітрафен, але їхнє використання на присадибних та дачних ділянках заборонене. Хоча мені здається, що справа не в шкодочинності цих препаратів, а у ставленні людей до пестицидів. Бо коли ними обробляти виноградний кущ чи плодове дерево, препарати можуть потрапити на петрушку, щавель або цибулю, які ростуть під ними і які відразу споживають. Отож, проблема полягає не в отруті, а в нас самих і в нашому ставленні до цього питання.

Кущові або плетисті? У статтях окремих аматорів інколи згадується про кущові та плетисті сорти винограду. Розкажіть, будь ласка, докладніше, чи насправді існують такі різновиди?
Сергій Сябро,
м. Київ

На мою думку, в даному випадку мова повинна йти не про сорти, а про спосіб формування вино-градного куща. Адже, як відомо, виноград — це ліана, яка інтенсивно росте і в культурі потребує обов'язкового формування куща. Так звана кущова форма, про яку запитував наш читач, притаманна для півдня України, зокрема в Одеській області її часто застосовують аматори на присадибних ділянках — звичайно на опорі і на богарі (без поливу). Кущова форма являє собою штамб заввишки 30—40 см, на якому знаходиться голова куща. Від неї відростає виноградна лоза, яку досить коротко обрізують — на 2—3 вічка. Врожайність таких кущів винограду невелика — лише 2—3 кг. Проте переваги форми очевидні: рослині не потрібні опора, підв'язування, зелені операції, укриття. Як правило, у такий спосіб формують технічні сорти. Для півночі України ні південні сорти винограду, ні таке формування не прийнятні. Адже в наших умовах більшість сортів потребують укриття, а кущі з такими штамбами не вкриєш.
Аматори з півночі України не можуть так коротко обрізувати кущі винограду, бо друге—третє вічко на пагонах залишиться без урожаю. Більшість сортів у наших погодно-кліматичних умовах доводиться обрізувати, залишаючи на однорічних пагонах 5—7 вічок, які слід розміщувати просторово. А на формуванні, про яке йшла мова вище, це неможливо. Отож, вважаю, що в нашій місцевості оптимальною для більшості сортів є 3—4-рукавна віялоподібна форма виноградного куща. За такого формування штамб відсутній, а його голова знаходиться на поверхні ґрунту. Від неї відходять рукави з плодовими ланками завдовжки 1,5—2 м. До речі, таке формування можна назвати кущовим.
Щодо тих кущів, які інколи доводилося бачити у деяких горе-садівників, то хотів би сказати про них так: якщо у пошуках відповідної опори вино-град поплівся на дерево на висоту 5—6 м і його лози роками не торкався секатор, то такий кущ слід було б назвати не плетистим, а хаотичним.
Отже, якщо посадили на власній ділянці один або кілька кущів винограду, то варто добирати для них такі формування, які в погодно-кліматичних умовах вашого регіону дадуть змогу щонайліпше використати потенційні можливості того чи іншого сорту винограду. Та й про виконання всіх необхідних агротехнічних заходів з догляду за вино- градником також не слід забувати, інакше на ділянці пануватимуть рослини, що хаотично ростимуть, і не відчуватиметься руки справжнього господаря.


Категория: Вопрос — ответ | Добавил: oksana (03.01.2008) | Автор: Оксана
Просмотров: 3453 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 4.7/3 |
Всего комментариев: 3
3 PiediaEnada  
Соберем для вас по сети интернет базу данных
потенциальных клиентов для Вашего Бизнеса
(название,телефон,факс,e-mail,имена,адреса,рода деятельности,
продукция,услуги)
Собираем Много! Быстро! Недорого!
Узнайте об этом более подробно:
Телефон +79231443837
Email: prodawez@mixmail.com
ICQ: 6288862
Skype: s.3837

2 Михало  
Напишіть мені будь ласка ціни на мін. добрива, зокрема на нітроамофрску, по Україні, і по можливості поближче до Чернігівської обл. Також якщо можна- адреси, та контактні телефони підприємств. пишіть на мою пошту, всім велике спасибі!!!!!!!!!!!!!

1 юра  
Дуже чудовий сайт. Я початківець. Ось виноград листя молоде, але якесь надто салатового кольору. Шукав мільдь, а може погано шукав. Може потрібно виноград підживлювати.
Питання в мене не професійне і на відповідь не надіюсь, але радий що найшов цю сторінку.

Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

Copyright MyCorp © 2019