Вход

Регистрация
Главная
 
Кисленко Оксана Володимирівна 
Меню сайта
Категории каталога
Проблемы отрасли [1]
Вопрос — ответ [7]
Советы опытных виноградарей [4]
Лучшие сорта [3]
Азбука виноградаря [1]
(терміни та визначення у виноградарстві)
Немного истории [1]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 164
Главная » Статьи » Журнал "Виноград. Вино" » Лучшие сорта

Напівукривні сорти
Напівукривні сорти

Найбільша і найперспективніша група сортів, увібрала в себе кращі якості двох інших. Представлена європейсько-американськими, європейско-амурськими або ще складнішими європейсько-американсько-амурськими гібридами. Характеризуються напівукривні сорти смачними ягодами, великими гронами, високою врожайністю, стійкістю до хвороб, підвищеною морозостійкістю. Щодо останньої, сорти у нашій місцевості витримують морози -22—23оС, а цього недостатньо, щоб у Лісостепу і на Поліссі України вирощувати їх в неукривній культурі. Тому після останнього обрізування ці сорти знімають з опори, рукави кладуть на грунт і пришпилюють. Сніговий покрив буде надійним захистом в умовах суворих морозів, які трапляються у нас мало не кожної зими.

Гориздра 19

Виведений Н.Г.Гориздрою — виноградарем з с. Шишаки Гоголівського району Полтавської області шляхом поетапного схрещування сортів Мадлен Анжевін х Чауш х Амурський. Чудовий столовий сорт раннього строку достигання (для Лісостепу та Полісся України). У Києві досягає повної стиглості 20 серпня. Можна вирощувати в неукривних умовах. Лоза світлого кольору, добре визріває. Листки трилопатеві, дуже розсічені. Квітки функціонально жіночі, тому потрібно, щоб поряд ріс сорт-запилювач. Грона середнього розміру, видовжені. Ягоди середнього розміру, при повному достиганні золотистого кольору, солодкі. Сорт стійкий до мільдью. У сприятливі для цієї хвороби роки ураження листків, лози, плодів не спостерігалося.

Гориздра 1ЗЗ (Шишаківський)

К-131


Отриманий А.О.Кондрацьким у Києві від схрещування сортів Кабасма х Амурський х Перлина Саба. Кущі сильнорослі. Листки цілокраї, не опушені. Грона середнього розміру, видовжені, нещільні. Ягоди дрібні, масою 1—3 г, білого кольору, солодкі. Сорт невибагливий до умов вирощування. Достигає в кінця серпня. Врожайність середня. Стійкий до морозу та хвороб. Рекомендоване обрізування на 5—7 вічок.

К-757

Виведений А.О.Кондрацьким шляхом схрещування· сортів Кабасма х Амурський х Перлина Саба. Кущі сильнорослі. Листки серед­нього розміру, слаборозсічені, неопyшені. Грона нещільні, видовжені, з крилами, середнього розміру. Квітки функціонально жіночі. Ягоди невеликі, 2—3 г, білого кольору, солодкі на смак, зі слабким мускатним ароматом. Сорт достигає в третій декаді серпня. Стійкий до морозу та хвороб. Не вибагливий до умов вирощування. Інколи використовується в селекції як донор комплексної стійкості. Рекомендоване обрізування на 5—7 вічок.

К-799

Отриманий А.О.Кондрацьким від схрещування сортів Кабасма х Амурський х Перлина Сабо. Кущі середньорослі, з короткими між­вузлями. Листки середнього розміру, три-, п'ятилопатеві. Грона середнього розміру, видовжені, нещільні. Ягоди середнього розміру, масою 2—3 г, круглі, темно-зеленого (смарагдового) кольору навіть при повному достиганні. Смак солодкий, з приємною кислинкою й ароматом. Сорт раннього строку достигання. Вирощується нами як напівукривний. Мільдью не уражується.

Петренко 52

Виведений К.Ф.Петренком — виноградарем з колгоспу ім. Кірова Вінницького p-ну Вінницької обл. У повоєнні роки. Один з небагатьох технічних сортів, які добре ростуть і достигають у нашій місцевості. Кущі середньорослі. Грона середнього розміру, масою 100—150 г. Ягоди середні, круглі, темно-синього кольору, з блакитним пруїновим нальотом. Сорт урожайний. Достигає наприкінці серпня. Стійкий до морозів і хвороб.

Рожевий безнасінний

Виведений А.Я.Кузьміним у Центральній генетичній лабораторії ім. І.В.Мічуріна шляхом схрещування сортів Російський конкорд та Кишмиш чорний. Гібридний безнасінний сорт середнього строку достигання (для умов Києва). За спостереженнями, повної стиглості досягає на початку вересня. Лоза визріває на 70—90%. Листки трилопатеві. Верхівка зростаючого пагона (коронка) має золотавий відтінок. Квітки двостатеві. Грона середнього розміру, видовженої форми. Ягоди середньої величини, яйцеподібні, рожево-фіолетового кольору, солодкі, зі слабким мускатним присмаком, без насіння. Ягоди використовують свіжими і для переробки. Сорт слабо уражується мільдью.

Соловйова 58

Отриманий М.В.Соловйовим у м. Ірпінь (Київська обл.) від схрещування гібрида Гаяр-157 із сортом Перлина Саба. За зовнішнім виглядом програє іншим сортам. Грона невеликі, нещільні, ягоди середнього розміру, посередніх смакових якостей, з мускатним присмаком. Але має свої переваги: сорт раннього строку достигання (достигає наприкiнцi другої декади серпня), характеризується високим процентом плодових стебел. Високоврожайний, бiлоплiдний, невибагливий до умов вирощування. Завдяки цьому при­датний для культивування в пiвнiчних областях України та інших регіонах.

Фестивальний

Сорт селекції НДІ виноградарства iм. Я.I.Потапенка. Виведений шляхом схрещування cоpтів Сєвєрний i Мускат гамбурзький. Кущі середньорослi. Грона невеликі, масою 100—150 г, нещiльнi. Ягоди середнього розміру, масою 2—3 г, овальні, чорного кольору, з мускатним присмаком, солодкі. Лоза визріває дуже добре. Достигає в середині серпня. Знімна стиглість на початку вересня. Характеризується високою стiйкiстю до морозу та хвороб.

Фіолетовий paнній

Сорт селекції НДI виноградарства iм. Я.I.Потапенка. Виведений шляхом схрещування coртів Сєвєрний i Мускат гамбурзький. Грона середні, масою 130—180 г, конiчнi, нещiльнi. Ягоди середнього розміру, масою 2—3 г, круглі, темно-фiолетового кольору, солодкі, з сильним мускатним присмаком i ароматом. Достигає в кiнцi серпня. Морозостійкий. Слабо уражується мільдью.

Цвєточний

Сорт селекції НДІ виноградарства iм. Я.I.Потапенка. Кущі сильнорослі. Грона середнього розміру, щiльнi, масою до 200 г. Ягоди середнього розміру, круглі, бурштинового кольору, з мускатним присмаком i сильним мускатно-квiтковим ароматом. Достигає у кiнцi вересня. Високоврожайний сорт, морозостійкий. Вирощується без укриття. Навіть після дуже суворих зим дає урожай. Використову­ють для приготування білого вина, приємного на смак, з сильним ароматом.

Чугай 21

Складний гібрид, отриманий Д.I. Чугаєм — виноградарем радгоспу "Виноградар" (Київ, Україна) у довоєнні роки від схрещування невідомого європейського сорту з гібридом Ізабелла х Амурський. Лоза слаборосла, з короткими міжвузлями. Листки округлі, середнього розміру, світло-зеленого кольору. Грона дрiбнi, видовжені, щiльнi, формою нагадують соснові шишки. Ягоди дрiбнi, масою 1 г, білого кольору, солодкі, зі слабким мускатним присмаком. Достигає 20—25 серпня. Надзвичайно врожайний сорт. Один з найморозостійкіших. На Київщині вирощується здебільшого без укриття. Влітку ураження мільдью або іншими грибковими захворюваннями не спостерігалося, навіть коли умови для цього були особливо сприятливі. Сорт невибагливий.

Янтарний Цexмістренка

Селекціонер Млiївської дослідної станції садівництва вчений П.Є.Цехмiстренко під час перебування в Середній Азії (в довоєнні роки) вислав в Україну гібридне насіння винограду невідомого походження. На Днiпропетровщинi з цього насіння отримали сорт. Кущі сильнорослі, лоза світло-коричневого кольору. Листки середнього розміру, п'ятилопатевi, дуже розсiченi, не опушені. Грона се­реднього розміру, масою 100—200 г, нещiльнi. Ягоди середнього розміpy, масою 2—3 г, бурштинового кольору, круглі, солодкі, з сильним мускатним присмаком i ароматом. Врожайний. В умовах Києва достигає в кiнцi серпня. Морозостійкий сорт. Після суворих зим не вимерз, хоча не був укритий. Слабо уражується мільдью. Листки i ягоди не потребують захисту. Сорт заслуговує на увагу з огляду на високі cмaкові якості.

Категория: Лучшие сорта | Добавил: oksana (03.01.2008) | Автор: Оксана
Просмотров: 3586 | Комментарии: 4 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 2
2 Затулло Евгений  
0
Добрый день! Интересует виноград Петренко 52. Имеется ли возможность приобретения черенка или саженца?
С уважением Евгений.

1 Сергій  
0
Підкажіть де можна купити саженці винограду сортів Гориздра?
pereaslav@mail.ru

Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

Copyright MyCorp © 2024